Pomysł na zabawki z kartonu

Email Drukuj

Borys Schimanski"Wszystko zaczęło się od własnych dzieci, w poszukiwaniu pomysłów na zabawę z nimi, pomysłu na prezent".

Borys Schimanski pomysłodawca oraz projektant ekologicznych i kreatywnych zabawek z kartonu, plastyk i desinger opakowań a przede wszystkim ojciec dwójki dzieci. 

Projektując modele Calafant wyraża swoją kreatywność, innowacyjne rozwiązania, tworzy prawdziwe dzieła sztuki a przy tym świetnie się bawi. 

Pewnego razu wpadł na pomysł aby z kartonu z którym ma na co dzień do czynienia w swojej pracy, zrobić zabawkę którą pobawi się ze swoimi dziećmi. Narysował zamek, powycinał jego elementy a następnie zawołał swoje dzieci do wspólnej zabawy. 

Jakie było jego wielkie zdziwienie i radość kiedy zobaczył jaką frajdę przygotował swoim dzieciom. Zabawie i radości nie było końca. Dzieci zaczęły go malować, ozdabiać a potem przez długi czas bawiły się nim z małymi figurkami. 

Kiedy zaobserwował, że radość z zabawy tym zamkiem nie mija a wręcz przeciwnie podsuwa ciągle to inne pomysły do zabawy, pomyślał o własnym biznesie. 

zabawa

Dzięki swojej kreatywności i zamiłowaniu do tego co robi, dzieci na całym Świecie mogą  przenieść się w bajeczny świat zabaw z kartonu. Dzięki bogatej i różnorodnej ofercie, dzieci mogą budować swoje pierwsze konstrukcje. Nie ważne czy będzie to samochód, samolot, pałac czy domek na drzewie. Ważne, że będzie mógł sam zadecydować jakiego koloru będzie np. karoseria jego samochodu czy np. jak będą wyglądać mury jego smoczego zamku.

 

Katalog produktów

Małe zabawki (wiek 3+) Małe zabawki (wiek 2+) Najmniejsze modele polecamy dla najmłodszych dzieci. Po złożeniu można je malować mazakami, ozdabiać różnymi kolorowymi papierkami..
Średnie zabawki (wiek 3+) Średnie zabawki (wiek 4+) Malowanie, budowanie, a przy tym słuchanie opowieści? Gospodarstwo wiejskie zna wiele historii a także wiele przeżyło...
Duże zabawki (wiek 4+) Duże zabawki (wiek 4+) Te wyjątkowe, duże modele przeniosą was do świata fantazji. Zbudujcie swój ulubiony model, ozdóbcie go według własnej fantazji i bawcie się.
Prawdziwy zamek(wiek 4+)  Zamek do którego można wejść, wczołgać się, bawić się w środku i dekorować go w środku i na zewnątrz...
 KI.KA Młyn oraz Domek na drzewie (wiek 4+) KI.KA Młyn + Domek na drzewie (wiek 4+)  Czy marzyłeś o własnym domku na drzewie? A może chciałbyś zmielić zboże na mąkę?? Wszystko jest możliwe...
Wielki robot z kartonu (wiek 4+)   Wielki robot Calabot (wiek 4+) Zbuduj swój własny robot! Jeśli wbudujesz lampkę, mp3 oraz zegar, zamienisz go na prawdziwego robota...
Domek z tekury (wiek 3+)    Wielki robot Calabot (wiek 4+)Domek z tektury do którego można wejść do środka i bawić przez wiele długich godzin :) 

4-latki testują kartonowe zabawki

Aktualności

Nowości

Galeriakartolandia.pl - ekologiczne zabawki i zestawy kreatywne dla dzieci. Zabawki z kartonu do złożenia i pomalowania. Idealny prezent na urodziny